KEK
Fillimi / Institucionet / ABDIXHIKU PRET NË TAKIM ZËVENDËS AMBASADORIN BRITANIK WEBBER

ABDIXHIKU PRET NË TAKIM ZËVENDËS AMBASADORIN BRITANIK WEBBER

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim zëvendës ambasadorin britanik në Kosovë, Jacob Webber dhe Edward Lister, Udhëheqës për Politikë të Jashtme në Ambasadën Britanike.

Në takim njohës, Abdixhiku ka shpalosur prioritetet e qeverisë, me theks të veçantë në infrastrukturë dhe ambient, ndërsa nga zëvendës ambasadori Webber u ofrua mbështetje e ambasadës në arritjen e prioriteteve të tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetari Cacaj ka pritur në takim pronarin e “Kosova Med Healthcare” Kastriot Asllani

Nënkryetari i komunës së Deçanit Sami Cacaj, ka pritur në takim pronarin e “Kosova Med ...