MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
valamobile
kek
Fillimi / Lajmet / Admirali amerikan. James Fogoo nuk ka folur për kohën kur Kosova do të anëtarësohet në NATO

Admirali amerikan. James Fogoo nuk ka folur për kohën kur Kosova do të anëtarësohet në NATO

Admirali amerikan James Fogoo, ka deklaruar se nuk e di se kur Kosova do të anëtarësohet në NATO, pasi sipas tij ky është një proces politik. Këto komente ai i ka bërë në konferencën për media pas shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të KFOR-it në Kosovë. I pyetur rreth mundësisë së zvogëlimit të numrit të trupave të KFOR-it në Kosovë, ai tha se një gjë e tillë nuk është paraparë për tani. Foggo  është pyetur edhe për bashkëpunimin me ushtrinë serbe gjer më
tani, ku ai tha se bashkëpunojnë me të gjithë për të siguruar një mjedis të qetë

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...