mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
kek
MIT
valamobile
Fillimi / Lajmet / Hashim Thaçi: Sot kujtuam vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të NATO-s
Thaçi kërkon të përmbyllet diskriminimi që po bëhet nga BE-ja dhe qytetarët e Kosovës të mund të lëvizin lirshëm

Hashim Thaçi: Sot kujtuam vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të NATO-s

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së KFOR-it në Kosovë. “Kujtuam vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të NATO-s, por edhe suksesin e tyre në ndërtimin e një Kosove që jeton në paqe dhe në një ambient të sigurt me të gjitha komunitetet e saj. I gëzuar që aty pashë edhe ushtarët nga rajoni që sot shërbejnë në misionet e NATO-s, ndër ta edhe ushtarakun Dervishi nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Të hënën pasdite në komunën e Rahovecit shiu i furishëm ka krijuar vërshime në qytet dhe ...