Fillimi / Institucionet / Aeroportit Ndёrkombёtar tё Prishtinёs i shtohet edhe njё destinacion i ri

Aeroportit Ndёrkombёtar tё Prishtinёs i shtohet edhe njё destinacion i ri

Nga data 16 Dhjetor 2020, Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” lidhet edhe me qytetin gjerman Karlsruhe/Baden-Baden me kompaninё ajrore “Wizz Air” e cila ёshtё kompani low cost.

Pas linjave tё suksesshme nё aeroportin e Prishtinёs si Londra, Dortmundi, Bazeli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti, tani mё kanё dalё nё shitje edhe biletat pёr destinacionin e tetё me radhё, atё tё Karlsruhes/Baden Baden.

Njё trend i rritjes sё fluturime ka filluar hovshёm nё destinacionin e Kosovёs duke shtuar edhe numrin e udhёtarёve si dhe kompanive tё reja qё operojnё kёtu.

Kompania Wizz Air shёrben nё rreth 140 destinacione nё Evropё dhe rreth 40 shtete.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Suma priti në takim pune përfaqësues nga Ambasada Britanike

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit Rufki Suma priti në takim pune Alex Taris, ...