KEK
Fillimi / Lajmet / Aktivistë të VV dhe qytetar kanë filluar të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit
Aktivistë të VV dhe qytetar kanë filluar të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit

Aktivistë të VV dhe qytetar kanë filluar të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar të mblidhen para ndërtesës së Kuvendit për ta kundërshtuar ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Krahas rritjes së numrit të aktivistëve të Vetëvendosjes dhe qytetarëve të tjerë që i janë përgjigjur ftesës për protestë, është duke u rritur edhe numri i pjesëtarëve të policisë. Ndërkohë, Kuvendi i Kosovës nëpërmjet një komunikate për medie ka njoftuar se në seancë e sotme nuk është në rend dite çështja e Demarkacionit.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...