mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Aktivitetet e parapara me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë
Hyrja e trupave te NATO-se

Aktivitetet e parapara me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë

Në ceremoninë e festimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë do të mbahen këto organizime dhe aktivitete përkujtimore, kulturore e tematike:

 

11 Qershor 2019:

20:00-21:00- Mbahet koncerti i Filarmonisë së Kosovës, në Katedralen “Shën Nënë Tereza”

 

12 Qershor 2019:

11:00 – 12:30 Tubimi qendror i shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë

Vendi: Sheshi Skënderbeu

14:00 – 14:30 Ecje për liri – Ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Sëiss Diamond”, deri te Busti i Sekretares Albright

14:35 – 14:50 Përurimi i Bustit të Sekretares Albright

Vendi: Sheshi “Albright”, afër American School of Kosova

15:00 – 15:15 Vizitë në Bulevardin Bill Clinton

Vendi: Afër shtatores së ish- Presidentit Bill Clinton

17:00 – 19:30 Konferenca Ndërkombëtare e Sigurisë

“20 Vite Liri: Një Vizion për Paqe të Qëndrueshme”

Vendi: Salla “Beethoven”, hotel Emerald

Kontrolloni gjithashtu

Behxhet Pacolli: Gjilani do të mbetet bastion i fuqishëm i AKR-së

Aleanca Kosova e Re, ka zhvilluar takim me qytetarë dhe struktura të partisë në Gjilan, ...