KEK
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Dy muaj më parë vendi votoi për ndryshim, për t’u ndarë nga e kaluara e korruptuar dhe e humbur
Kurti: I ftojmë të gjithë qytetarët e Republikës që nëse kanë shenja të koronavirusit të qëndrojnë në shtëpitë e tyre

Albin Kurti: Dy muaj më parë vendi votoi për ndryshim, për t’u ndarë nga e kaluara e korruptuar dhe e humbur

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar se dy muaj më parë vendi votoi për ndryshim për t’u ndarë nga e kaluara e korruptuar. “Sot dy muaj më parë, populli i Kosovës votoi masivisht për ndryshim. Jo vetëm ndryshim retorik, por të vërtetë dhe ndryshim kuptimplotë. Një shkëputje nga e kaluara e korruptuar dhe humbur e udhëhequr për përfitime personale, drejt shpresës për një të ardhme bazuar në vlera dhe principe. Le ta ndërtojmë këtë shpresë”, shkroi Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...