mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti thotë se as pas 16 muajve nga ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi, nuk është krijuar paneli punues
Albin Kurti: 27 qershori i vitit 2013 ishte ditë e zbaticës së madhe në shtetndërtimin demokratik të Kosovës

Albin Kurti thotë se as pas 16 muajve nga ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi, nuk është krijuar paneli punues

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti sot në konferencën për ‘Finalen e Madhe’ Kosovë – Serbi ka thënë se së pari duhet siguruar anëtarësimi në organizata ndërkombëtare dhe të arrihet njohja e Serbisë, e pastaj të shihet korrigjimi i kufijve. Tutje ai ka fajësuar kryeministrin Haradinaj që as pas 16 muajve nga ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi, nuk është krijuar paneli punues. Për bashkimin e Kosovës Lindore me Kosovën, Kurti thotë se pengesa është në Beograd e jo në Prishtinë. Ai thotë se Vetëvendosja është e bindur se zgjidhja e duhur është në hapat e duhur.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...