Fillimi / Lajmet / Ambasada britaneze: Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë primare nga insitucionet
Ambasada britaneze: Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë primare nga insitucionet

Ambasada britaneze: Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë primare nga insitucionet

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, përmes rrjetit social u ka bërë thirrje të gjithëve që të respektohet Kushtetuta e Kosovës dhe votëbesimi ndaj Qeverisë së Kosovës që ndodhi më 25 mars në Kuvend. “Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë primare nga qeveria në detyrë apo qeveria e re”, ka shkruar Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Joe Biden: Agjenda ime nuk është kundër Rusisë apo dikujt tjetër, por është për Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëron Rusinë për Ukrainën

Kryetari amerikan, Xho Bajden,  u zotua se do ta bëjë shumë të vështirë për kryetarin ...