Fillimi / Lajmet / FSSHK apelon kujdes nga qytetarët dhe që Qeveria të marrë masa mbrojtëse për punëtorët shëndetësorë
Ministria e Shëndetësisë është duke e bërë plotësim-ndryshimin e Projektligjin për Sigurime Shëndetësore

FSSHK apelon kujdes nga qytetarët dhe që Qeveria të marrë masa mbrojtëse për punëtorët shëndetësorë

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, pas raportimit të një infermiere me koronavirus, ka apeluar te qytetarët për kujdes të shtuar, ndërsa ka apeluar edhe te Qeveria që të marrë masa mbrojtëse për punëtorët shëndetësorë. Përmes një komunikate për media, ata u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të respektojnë në plotni masat e propozuara nga IKSHP. Poashtu, në këtë njoftim thirrje ka pasur edhe për qeverinë, në mënyrë që e njëjta të ndryshojë strategjinë e kufizimit të lëvizjes për arsye se ajo që është tani në fuqi po shkakton vetëm tollovi dhe po jep efekt të kundërt.

Kontrolloni gjithashtu

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica,  ka qëndruar për vizitë në Gjenevë të ...