Ambasada britanike, organizon sot ceremoninë e përkujtimit të 14 ushtarët britanikë që humbën jetën në Kosovë

Ambasada britanike, organizon sot ceremoninë e përkujtimit të 14 ushtarët britanikë që humbën jetën në Kosovë

Ambasada britanike në Prishtinë, sot organizon ceremoninë e ditës së përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar. Në ceremoni do të përkujtohen të gjithë ata që shërbyen dhe humbën jetën në Kosovë. Pranë memorialit të Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, do të përkujtojmë 14 anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike që humbën jetën gjatë shërbimit me forcat e NATO-s në Kosovë (KFOR).

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …