kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ambasada e SHBA-ve në Tiranë: Zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente
Ambasada e SHBA në Tiranë

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë: Zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ju ka bërë thirrje të gjithë udhëheqësve politikë, zyrtarëve të qeverisë, agjencive të sigurisë dhe qytetarëve shqiptarë që të sigurohen që zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente. Dhuna nuk është një mënyrë legjitime e të shprehurit politik”, thuhet në deklaratën e ambasadës amerikane. Ata që përfshihen në akte dhune duhen hetuar me të gjithë fuqinë e ligjit. Në deklaratë bëhet e ditur se Shtetet e Bashkuara do të kenë ekipe vëzhguesish në qendrat e votimit dhe qendrat e numërimit në mbarë Shqipërinë. Ambasada amerikane po ashtu u bëri thirrje udhëheqësve politikë të Shqipërisë që, pas zgjedhjeve të së dielës, të rikthejnë vëmendjen e tyre në forcimin e institucioneve demokratike shqiptare dhe zbatimin e ligjit.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...