mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka takuar sot krerët e shtetit për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend
Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka takuar sot krerët e shtetit për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka takuar sot krerët e shtetit për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend

Ka përfunduar takimi i krerëve të shtetit me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett. Në këtë takim presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend. Temë e veçantë e këtij takimi ka qenë taksa 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake për të cilën SHBA-të kanë kërkuar të hiqet. Takimi është mbajtur në zyrën e presidentit Thaçi. Pas këtij takimi palët nuk janë deklaruar për media. Edhe një ditë më parë krerët e koalicioni u takuan në përpjekje për të gjetur një zgjidhje për taksën.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...