MIT
kek
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
Fillimi / Lajmet / Ambasadori O’Connell thotë se tani është koha që Kosova të tregojë sa është serioze për sundimin e ligjit
O’Connell: Kosova s’ mund të krijojë Tribunal ndërkombëtar, ajo i ka gjykatat e veta për krimet e kryera gjatë luftës

Ambasadori O’Connell thotë se tani është koha që Kosova të tregojë sa është serioze për sundimin e ligjit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se Kosova duhet të tregohet më serioze për sundimin e ligjit. Në një reagim pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën, O’Connell ka deklaruar se Kosova nuk ka kohë për të humbur për të vendosur rend dhe ligj. “Jam dakord me Ambasadorin Kosnett. Tani është koha që Kosova të tregojë sa është serioze për sundimin e ligjit. Nuk ka kohë për të humbur”, ka shkruar O’Connell në rrjetin social Twitter. Kujtojmë se Raporti i Departamentit të Shtetit mbi të Drejtat e Njeriut në botë vëren një numër problemesh në Kosovë gjatë vitit 2018.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...