valamobile
MIT
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Nasim Haradinaj: Të drejtat e veteranëve janë shkelë mjaft me publikimin e emrave në lista, por OVL UÇK ka heshtur
Nasim Haradinaj thotë se nisma për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë është “farsë” dhe iniciativë fallso

Nasim Haradinaj: Të drejtat e veteranëve janë shkelë mjaft me publikimin e emrave në lista, por OVL UÇK ka heshtur

Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se Prokuroria Speciale po provokon trazira me fillimin e hetimit të listës së veteranëve. Ai ka thënë nuk mund të ketë dënime kolektive por përgjegjësia është individuale nëse është dëmtuar buxheti i shtetit nga disa individë që kanë marrë pensione në emër të veteranëve të UÇK-së. Ai ka thënë se ky hetim është një lojë politike nga njerëzit që merren me buxhete. Haradinaj është shprehur se nuk kanë dëshirë të ndikojnë në drejtësi por sipas tij po shihet se drejtësia është në dorën e dikujt. Ai ka thënë se të drejtat e veteranëve janë shkelë mjaft duke u publikuar emrat në lista, por OVL UÇK ka heshtur për të mos shkaktuar trazira.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...