Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Ambasadori Scott kërkon drejtësi për vëllezërit Bytyçi edhe viktimat shqiptare të vranë nga forcat serbe
Kyle Scott: Çështja e Kosovës është një prej pengesave kryesore për raportet ndërmjet Uashingtonit dhe Beogradit

Ambasadori Scott kërkon drejtësi për vëllezërit Bytyçi edhe viktimat shqiptare të vranë nga forcat serbe

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott ka kërkuar drejtësi për vëllezërit Bytyçi por edhe viktimat shqiptare që u vranë gjatë luftës në Kosovë nga ushtria dhe policia e Serbisë. Përmes një cicerime në Twitter ai ka thënë se sot në këtë ditë në 2001 në Petrovo Selo u zbulua një varr masiv me trupat e 75 kosovarëve e në mesin e tyre edhe të tre qytetarëve amerikanë, vëllezërit Bytyçi, shkruan Syri.net Kosova Më tutje ai ka thënë se edhe sot askush nuk është dënuar për këtë vrasje jashtëgjyqësore.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...