MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / AMKM-ja është në proces të realizimit të projektit “Lapidari i Masakrës së Dubarvës”
AMKM-ja është në proces të realizimit të projektit “Lapidari i Masakrës së Dubarvës”

AMKM-ja është në proces të realizimit të projektit “Lapidari i Masakrës së Dubarvës”

Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës ka njoftuar se është në proces të realizimit të projektit “Lapidari i Masakrës së Dubarvës”, në burgun e Dubravës në Burim, ish Istog. Ne si agjenci posedojmë një listë me emrat e të burgosurve të vrarë, të plagosur dhe të mbijetuar. Mirëpo, për korrektësi kërkojmë nga të gjithë ata që kanë njohuri për këtë masakër dhe posaçërisht nga të mbijetuarit e kësaj masakre ta shikojnë këtë listë, dhe nëse kanë emra të tjerë që nuk janë përfshirë në këtë listë të na drejtohen, thuhet në njoftimin e Agjencisë.

 

Gepostet von Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës-AMKMK am Montag, 13. Januar 2020

Kontrolloni gjithashtu

Arbërie Nagavci: Kryetari Thaçi duke qenë i anshëm dhe kundër Vetëvendosjes po dëshiron të krijojë huti tek qytetarët

Arbërie Nagavci: Kryetari Thaçi duke qenë i anshëm dhe kundër Vetëvendosjes po dëshiron të krijojë huti tek qytetarët

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se kryetari Hashim Thaçi duke qenë i ...