KEK
Fillimi / Lajmet / Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, kërkon shkarkimin e ministres së Jashtme, Donika Shvarc
Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, kërkon shkarkimin e ministres së Jashtme, Donika Shvarc

Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, kërkon shkarkimin e ministres së Jashtme, Donika Shvarc

Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Shvarc.  Dy ditë para festimit të Ditës së çlirimit të Kosovës – 12 qershorit, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Shhwarc merr edhe një vendim të turpshëm duke dëmtuar UÇK-në. Ua ndalon familjarëve që të dërgojnë pakot me gjëra esenciale ish krerëve të  UÇK-së, të arrestuar nga Gjykata Speciale të cilët  ndodhen në burgun e Hagës. Fazli Hoxha kërkon që kryeministria urgjentisht të shkarkojë nga posti  ministren e jashtme, zonjën Shwarz.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...