KEK
Fillimi / Lajmet / Anthony Godfrey: Presidenti Donald Trump e ka bërë të qartë që zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi është prioritet

Anthony Godfrey: Presidenti Donald Trump e ka bërë të qartë që zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi është prioritet

Duke komentuar vizitën e Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i kryetarit Donalld Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey ka thënë se presidenti Tramp e ka bërë të qartë që zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi është prioritet. Ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey është cituar nga mediet serbe të ketë thënë se për mendimin e tij është turp të humbet gjithë ajo kohë. Shpresojmë që gjërat të lëvizin më shpejtë. Shume energji e SHBA’së po investohet në këtë çështje. Ne dëshirojmë të shohim njerëzit në rajon të kuptojnë që përmes interesave ekonomike ky problem mund të zgjidhet. Ai ka përkujtuar se presidenti amerikan, Donald Trump, e ka bërë të qartë që zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi është një prioritet dhe se për këtë çështje ka angazhuar Richard Grenellin si Përfaqësues Special  ndërsa për gjithë rajonin e Ballkanit ka emëruar Matthew Palmer.

Kontrolloni gjithashtu

EULEX e arreston kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati

EULEX e arreston kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati është ...