KEK
Fillimi / Institucionet / APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI

APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI

Komuna e Junikut ju bënë Apel qytetarëve për kujdes të shtuar, ndër të tjera kërkon nga qytetarët që:

  • Ju lutemi, përmbajuni rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

  • Të dashur të moshuar, ju lutemi të mos dilni nga shtëpia! Qëndroni në shtëpi, kjo ua shpëton jetën!

  • Të nderuar familjarë të të moshuarve, ju lutemi kujdesuni për më të dashurit tuaj të moshuar dhe për nevojat e tyre, duke u siguruar që të mos dalin nga shtëpia!

  • Mbani distancë sociale prej 2 metra! Mbani maskat! Aplikoni masat e nevojshme higjienike!

  • Ndihmoni sistemin shëndetësor, ruani shëndetin !

Së bashku, ne mundemi dhe ia dalim!

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latiti reagon pas arrestimit të krerëve të OVL të UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, përmes një postimi të tij në facebook ka ...