KEK
Fillimi / Lajmet / Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e brendshme të SHBA dhe dëmi do të jetë disa dimensional
Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e brendshme të SHBA dhe dëmi do të jetë disa dimensional

Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e brendshme të SHBA dhe dëmi do të jetë disa dimensional

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, nuk e ka pritur mirë që ish-kryeministri Albin Kurti zgjodhi të marrë anë në zgjedhjet presidenaciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas Gashit, kjo është ndërhyrje në punët e brendshme të një shteti mik dhe dëmi do të jetë disa dimensional. Ndryshe dje, Albin Kurti me anë të një video-mesazhi në gjuhën angleze u ka bërë thirrje shqiptaro-amerikanëve që të votojnë për kandidatin demokrat Joe Biden në zgjedhjet presidenciale në ShBA.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...