KEK
Fillimi / Lajmet / Numri i rasteve aktive me virusin korona aktualisht në Kosovë është 1.393 persona të infektuar
Numri i rasteve aktive me virusin korona aktualisht në Kosovë është 1.393 persona të infektuar

Numri i rasteve aktive me virusin korona aktualisht në Kosovë është 1.393 persona të infektuar

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 16.606 raste nga 78.161 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 652 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 42 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.561 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.393. Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...