Fillimi / Fatmir Grejqevci (faqe 3)

Fatmir Grejqevci

Haradinaj, Krasniqi e Abdixhiku ftojnë votuesit të marrin pjesë në zgjedhjet vendore

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ju kanë bërë thirrje qytetarëve me të drejt vote që të marrin pjesë në zgjedhje. “Të gjithë shfrytëzoni të drejtën për të votuar, edhe unë votova. Qeverisja komunale është mjaftë e rëndësishme ...

Më shumë...

Ambasada amerikane iu ka bërë thirrje qytetarëve për dalje në zgjedhje

Ambasada Amerikane në Prishtinë kërkon që në insitucione të emërohen profesionistë me përvojë e jo aleatë politikë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë iu ka bërë thirrje qytetarëve për dalje në zgjedhje. Ambasada amerikane në Prishtinë, përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka bërë thirrje për dalje të qytetarëve në zgjedhje duke shkruar “Mos e humbisni rastin për të bërë të njohur ...

Më shumë...

KQZ mori vendim t’ ua ndalojë deklarimin për media menaxherëve të qendrave të votimit

Komisioni Qendror Zgjedhor e miraton dizajnin e dy fletëvotimeve për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marr vendim të ua ndaloj deklarimin për media menaxherëve të qendrave të votimit. Ky vendim është mësuar nga menaxherja e qendrës së votimit në shkollën “Thimi Mitko”, Sevdije Sadiku. Edhe kryesuesi komunal zgjedhor në Gjilan, Ferid Shabani ka deklaruar për KosovaPress, se ka Komisioni Qendror ...

Më shumë...

Edhe në Maqedoninë e Veriut sot po mbahen zgjedhjet lokale

Edhe në Maqedoninë e Veriut sot mbahen zgjedhjet lokale për kryetar komune dhe asambleist komunal. Për kryetar të komunave garojnë 299 kandidatë ndërsa për asamble komunale garojnë 10 mijë e 831 kandidatë. Të drejt vote kanë 1 milion e 740 mijë e 147. Edhe atje votimi ka filluar në ora ...

Më shumë...

Elektorati votues i Kosovës sot do të zgjedhë kryetarët e dhe asamblistët e 38 komunave të vendit

Sot votohet për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovë, t drejtë vote kanë 1,937,869 persona

Elektorati votues i  Kosovës sot do t’i drejtohet kutive të votimit për t’i zgjedhur përfaqësuesit vendorë,  asamblistët dhe kryetarët e 38 komunave. Qendrat e votimit janë hapur në orën 7:00 dhe mbyllen në orën 19:00. Në këto zgjedhje janë certifikuar  166 kandidatë për postin e kryetarëve të komunave, 152 meshkuj ...

Më shumë...

Prokuroria Speciale e Kosovës njofton se janë arrestuar pesë të dyshuar për përgatitje të veprave terroriste

Prokuroria Speciale e Kosovës njofton se janë arrestuar pesë të dyshuar për përgatitje të veprave terroriste. Kjo Prokurori njofton gjithashtu se pas një hetimi disa mujorë dhe zbatimit të masave të fshehta të hetimit dhe vëzhgimit, me urdhër të kësaj prokurorie, është zhvilluar një operacion nga ana e Policisë së ...

Më shumë...

Kandidati i LDK-së për Burimin, Ilir Ferati është takuar me stafin e institucioneve parashkollore të kësaj komune

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për Burimin, Ilir Ferati është takuar me stafin e institucioneve parashkollore të kësaj komune. “Mirëpritëm sot në takim stafin e mrekullueshëm të institucioneve parashkollore, çerdheve, të Komunës së Istogut. I falënderova për punën e shkëlqyeshme që e bëjnë çdo ditë dhe bashkë diskutuam mbi ...

Më shumë...

Ministrja, Donika Gërvalla është takuar me Ministrin e Jashtëm të Arabisë, Princi Faisal bin Farhan Al-Saud

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla po qëndron për vizitë zyrtare në Arabinë Saudite ku është pritur në takim nga ministri i Jashtëm, princi, Faisal bin Farhan Al-Saud. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla ka shprehur mirënjohjen e Qeverisë së Kosovës për ...

Më shumë...

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili është takuar me banor të Kolovicës dhe Vreshtave

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili është takuar sot me banor të Kolovicës dhe Vreshtave. Gjatë bisedave me ta, ai theksoi se është e papranueshme që lagjet tuaja të kenë edhe sot, në vitin 2021 probleme elementare për jetë normale, sikurse trajtimi i ujërave ...

Më shumë...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të ketë reshje bore mbi vendin tonë

Lekaj: Bora nuk po ndalet e as puna për ta pastruar atë, shoferë keni kujdes përshtatjuni kushteve atmosferike

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të ketë reshje bore mbi vendin tonë. “Situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë edhe ne dekadën e dytë të muajit që jemi. Riga të intensitetit të dobët deri mesatar do të vazhdojnë edhe ditën e hënë, Të ...

Më shumë...

Krasniqi: Misioni i PDK-së është zhvillimi dhe krijimi i mundësive të barabarta për qytetarët

PDK

Duke kujtuar 22 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari i tashëm i saj, Memli Krasniqi ka shkruar se misioni i PDK-së është zhvillimi dhe krijimi i mundësive të barabarta për qytetarët. “Udhëheqësit e PDK-së, së bashku me qytetarët e Kosovës, për vite me radhë dhanë kontribut të ...

Më shumë...

Katër të vdekur, 12 të infektuar dhe 77 të shëruar

Konfirmohen 48 raste të reja me virusin korona, shërohen 903 qytetarë dhe 6 të sëmurë e humbin jetën

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur katër presona nga virusi korona. Gjithashtu njoftohet se 12 qytetar tjerë janë infektuar dhe 77 janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është ...

Më shumë...

Cameron Munter: Shtetet e Bashkuara i kanë inkurajuar vendet e tjera që nuk e kanë njohur Kosovën ta bëjnë këtë

Ish-ambasadori amerikan në Beograd, Cameron Munter ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë inkurajuar vendet e tjera që nuk e kanë njohur Kosovën ta bëjnë këtë. Ai ka theksuar më tutje se SHBA-ja po përpiqet të punojnë ngushtë me aleatët e tyre për Kosovën. Duke iu përgjigjur ...

Më shumë...

Kryeministri, Albin Kurti bënë thirrje që të votohen kandidatët e partisë politike që ai drejton

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kryeministri, Albin Kurti me anë të një video mesazhi ka bërë thirrje që në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, të votohen kandidatët e partisë politike që ai drejton. “Udhëkryqi para këtyre zgjedhjeve është i tillë: nga njëra anë kandidatët e VETËVENDOSJE!-s me zgjidhje optimale për probleme reale, nga ana tjetër ...

Më shumë...

Gërxhaliu: Pandemia ka shkaktuar frikë të qytetarët për të marr angazhime të mëdha financiare

Safet Gërxhaliu

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu ka deklaruar se pandemia ka shkaktuar frikë të qytetarët për të marr angazhime të mëdha financiare. Ai ka theksuar më tutje se në pamundësi që qytetarët dhe bizneset ta shijojnë ndihmën e institucioneve alternativë të vetme i kanë pasur bankat. “Bizneset dhe ...

Më shumë...

Për të votuar në zgjedhjet lokale të 17 tetorit kanë të drejt afër dy milion votues

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon sot tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike

Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, të drejt vote kanë 1 milion e 885 mijë e 448 qytetar. Sipas KQZ-së, në këto zgjedhje janë 90 mijë e 586 votues më shumë, krahasuar me zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës që u ...

Më shumë...