Avdullah Hoti: Raportimi i Qeverisë në Kuvend për dialogun nuk është në vullnetin e saj, por është obligim kushtetues

Avdullah Hoti, akuzon qeverinë për mos-mbajtjen e përgjegjësive shtetërore

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas plasimit publik të kryetares Vjosa Osmani lidhur me mos informimin e saj për letrën e dërguar në emër të Donika Gërvallës nga Qeveria e Kosovës. Në një deklaratë të shkurtër, Hoti e karakterizoi këtë situatë si tallje, me dështime, sanksione dhe cirkus, në Prishtinë, duke akuzuar qeverinë për mos mbajtjen e përgjegjësive shtetërore dhe për sjelljen e cirkut në kryeqytet.

 

Kontrolloni gjithashtu

Eman Rrahmani

Eman Rrahmani: Biseda telefonike e Mimoza Kusarit me Millan Radojçiqin është skandal politik

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka quajtur skandaloze bisedën telefonike të shefes së grupit …