Izraeli dhe Hamasi do të arrijnë një marrëveshje, për një armëpushim në kohë të caktuar, raporton “Reuters”

Avionët luftarakë izraelitë kanë bombarduar një shkollë në veri të Rripit të Gazës, ku ishin strehuar palestinezët e zhvendosur

Avionët luftarakë izraelitë bombarduar  një shkollë në veri të Rripit të Gazës ku qëndronin palestinezët e zhvendosur ndërsa raportohet se ka shumë të vrarë dhe të plagosur, transmeton Anadolu. Sipas agjencisë zyrtare palestineze të lajmeve WAFA, avionët luftarakë izraelitë bombarduan shkollën “Hafsa” në rajonin Al-Faluja në perëndim të kampit të refugjatëve Jabalia në veri të Gazës, në të cilën qëndronin palestinezë të zhvendosur. Në sulm kanë humbur jetën shumë palestinezë, përfshirë në mesin e tyre fëmijë dhe gra. Forcat izraelite goditën gjithashtu të paktën 9 shtëpi në Beit Lahia në veri të Gazës. Në se sulme ka shumë të vrarë dhe të plagosur.  Izraeli ka vendosur në objektiv kullat e komunikimit në Gaza, ndërkohë që është  ndërprerë plotësisht komunikimi në pjesën veriore të Rripit të Gazës dhe në qytetin e Gazës.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Raportimi i Qeverisë në Kuvend për dialogun nuk është në vullnetin e saj, por është obligim kushtetues

Avdullah Hoti, akuzon qeverinë për mos-mbajtjen e përgjegjësive shtetërore

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas plasimit publik të kryetares …