KEK
Fillimi / Lajmet / Avni Bytyçi: Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK kanë dhënë dje një fitore të shkëlqyer Vuçiqit dhe Serbisë
Avni Bytyçi: Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK kanë dhënë dje një fitore të shkëlqyer Vuçiqit dhe Serbisë

Avni Bytyçi: Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK kanë dhënë dje një fitore të shkëlqyer Vuçiqit dhe Serbisë

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka kritikuar Vetëvendosjen dhe LDK-në për mos votimin e Projektligjit për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së. Ai ka shkruar se me këtë veprim këto dy parti i kanë dhënë dje një fitore të shkëlqyer Vuçiqit dhe Serbisë. Bytyçi ka vlerësuar se LDK-ja po tregon se është parti drejtë shuarjes, pa koncept, pa guxim, pa ide për të ardhmen ndërsa Albin Kurti po e humb shkëlqimin “radikal” ndaj Serbisë. “Kështu bëri edhe sa ishte në qeveri. Dje, këtë e përsëriti ai me partinë e tij në Kuvend”, ka theksuar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk ka ndonjë problem serioz në ...