KEK
Fillimi / Lajmet / Azem Syla do të qëndrojë edhe dy muaj në paraburgim
Azem Syla

Azem Syla do të qëndrojë edhe dy muaj në paraburgim

Avokati, Tomë Gashi ka bërë të ditur se Azem Syla do të qëndrojë edhe dy muaj në paraburgim, duke u mbështetur në vendimin e fundit të Gjykatës Themelore të Prishtinës. Avokati  ka paraqitur ankesë drejtuar  Gjykatës së Apelit, meqë e konsideron të padrejtë vazhdimin e paraburgimit për Azem Sylën, i cili akuzohet gjoja për shit-blerje të pronave.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...