KEK
Fillimi / Lajmet / Ambasadori Delawie përshëndeti vendimin e Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë
Delawie: Prokuroria po sfidohet në pjesën veriore të Kosovës

Ambasadori Delawie përshëndeti vendimin e Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, e ka përshëndetur vendimin e Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë për suspendimin e katër zyrtarëve të Qendrës së Paraburgimit, në Prizren. Ai e ka mirëpritur  vendimin e Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë dhe veprimet që janë ndërmarrë për suspendimin e katër zyrtarëve përgjegjës lidhur me  vrasjen në burg, të Astrit Deharit në rrethana ende të pasqaruara.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...