Fillimi / Lajmet / Basha i opozitës në Shqipëri takon dhe lavdëron pozitën në Kosovë
Basha i opozitës në Shqipëri takon dhe lavdëron pozitën në Kosovë

Basha i opozitës në Shqipëri takon dhe lavdëron pozitën në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha gjatë qëndrimit në Prishtinë ka deklaruar se opozita të cilën ai e udhëheq në rrugë e në mitingje populiste, nuk do ta marrë shembullin e opozitës së Kosovës, në Kuvend me përdorim të gazit lotsjellës. Basha nuk ka përmendur  me këtë rast protestën që e ka mbajtur  me djegien dhe shkatërrimin e institucioneve, në mitingun e viti të kaluar,  në Tiranë. Ai sot u takua me kryeministrin Isa Mustafa, kryetarin e ardhshëm të Kosovës, Hashim Thaçi,  kryetaren aktuale, Atifet Jahjaga dhe  kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovë, Vjosa Osmani, ka ndarë mirënjohje për përfaqësuesit e legjislaturës e ...