tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / BE-ja i ndanë 100 milionë euro për Shqipërinë ndihmë për rindërtimin e objekteve të shkatërruara nga tërmeti
BE-ja i ndanë 100 milionë euro për Shqipërinë ndihmë për rindërtimin e objekteve të shkatërruara nga tërmeti

BE-ja i ndanë 100 milionë euro për Shqipërinë ndihmë për rindërtimin e objekteve të shkatërruara nga tërmeti

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka marrë fjalën presidentja e Komisionit Europian, Ursula von de Leyen e cila është shprehur se BE-ja do të japë 100 milionë euro për Shqipërinë,  duke mos përfshirë 15 milionët që ka dhënë KE-ja. “Ne kemi dëgjuar histori që të prekin zemrën nga kjo tragjedi. Kjo është një histori dhimbje dhe histori shërimi.  Kjo pjesëmarrje dëshmon se ne jemi në krahun tuaj. Solidariteti shpëtoi jetë njerëzish nga kjo tragjedi shqiptare. Nevojat e Shqipërisë janë të mëdha dhe urgjente. Sot ne jemi këtu të dëshmojmë dhe të marrim angazhimet tona për popullin shqiptarë. Ne bashkë duhet ta bëjmë Shqipërinë më të fortë”, ka thënë ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Në Nagac të Rahovecit përkujtohen dëshmorët e kombit, Nesimi Elshani dhe Habib Gashi dhe martirët e këtij fshati

Në Nagac të Rahovecit përkujtohen dëshmorët Nesimi Elshani e Habib Gashi si dhe martirët e këtij fshati

Në fshatin Nagac të komunës së Rahovecit, sot janë përkujtuar, nderuar dhe janë bërë homazhe ...