Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli: Dritan Abazoviq po dëmton shtetësinë e Malit të Zi dhe raportet me Kosovën
Behxhet Pacolli

Behxhet Pacolli: Dritan Abazoviq po dëmton shtetësinë e Malit të Zi dhe raportet me Kosovën

Policia malazeze hodhi të dielën gaz lotsjellës për të shpërndarë grupe demonstruesish që protestonin kundër shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe në Malin e Zi. Në këtë ceremoni që shpërfaqi ndarjet e thella në vendin e vogël buzë Adriatiku, rreth lidhjeve të tij me Serbinë fqinje. Rreth ngjarjeve në vendin fqinj të Kosovës ka reaguar edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli. Ai ka hedhur akuza ndaj zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq pasi sipas tij po dëmton shtetësinë e Malit të Zi dhe raportet me Kosovën. “Do të ishte një ligësi kombëtare e shqiptarëve që për qejfet apo egot e një politikani si Driton Abazoviqi të vihet në pyetje shtetësia e Malit të Zi dhe marrëdhëniet e këtij shteti me Kosovën”.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...