akp deri me 23 janar
valamobile
kek baner i ri
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli: Kosova rikonfirmohet edhe njëherë në agjendë për t’u anëtarësuar në Interpol
Nebojsha Stefanoviq e pranon se do të jetë e vështirë që të ndalohet pranimi i Kosovës në INTERPOL

Behxhet Pacolli: Kosova rikonfirmohet edhe njëherë në agjendë për t’u anëtarësuar në Interpol

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli përmes një postimi në rrjetin social e ka bërë të ditur së është rikonfirmuar edhe njëherë në agjendë të Interpolit procesi i anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë policore.

“Një lajm shumë i mirë për vendin tonë. Kosova rikonfirmohet edhe njëherë në agjendë për tu anëtarësuar në Interpol. Mbështetja u mor me shumicë votash, në Lyon të Francës në mbledhjen e këshillit ekzekutiv të Interpolit. Kosova tani pret që në Asamblenë e Përgjithshme, të jetë anëtare e barabartë e Interpolit në Nëntor të këtij viti në Emiratet e Bashkuara Arabe. Anëtarësimi i Republikës sē Kosovës në Interpol nuk përbën kërcënim për askend. Kosova në Interpol i kontribuon luftës globale kundër krimit të organizuar, ekstremizmit të dhunshëm dhe fenomeneve tjera kriminale”, ka shkruar Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin ...