OKB saktëson se autoritetet e larta ushtarake në Mianmar do të hetohen për gjenocidin e kryer në shtetin Rakhine

Behxhet Pacolli: Shumë shpejt Republika e Kosovës do të anëtare e OKB-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka paralajmëruar se “dita, kur shteti ynë do të jetë anëtari i 194-të i Organizatës së Kombeve të Bashkuara duket më e afërt se kurrë”.

“Mendja ma thotë dhe zemra më rrah, që flamuri i Republikës së Kosovës do të valojë dhe shkëlqejë, në njërën nga këto shtiza. Dita, kur shteti ynë do të jetë anëtari i 194-të i Organizatës së Kombeve të Bashkuara duket më e afërt se kurrë. Kosova e meriton vendin e saj në mesin e kombeve të lira sepse në ekzistecën e saj gati dhjetë-vjeçare ka dëshmuar se është shtet-paqedashës dhe ka forcuar stabilitetin rajonal”, ka shkruar Pacolli, transmeton KosovaPress.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …