KEK
Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli do të ndërtojë dy fabrika në komunën e Drenasit
Pacolli: Deklaratat e Ivica Daçiqit për tërheqjen e njohjeve të Kosovës janë gënjeshtra

Behxhet Pacolli do të ndërtojë dy fabrika në komunën e Drenasit

Sot në fshatin Krajkovë të komunës së Drenasit, kryetari  i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, i shoqëruar nga kryetari i AKR-së në Drenas, Elmi Thaçi, ka vënë gurthemelin e dy fabrikave që do të ndërtohen në këtë lokacion. Pacolli i cili ka investuar në ndërtimin e tyre, ka thënë se fabrika për përpunimin e kërpudhave si dhe pika për grumbullimin dhe paketimin e frutave të malit, do të funksionalizohen brenda gjashtë muajsh, ndërsa në to do të punësohen rreth 320 qytetarë. Lideri i AKR-së, në prani të qytetarëve foli për situatën aktuale ekonomike në vend. Ai tha se Kosovën tashmë e ka kapluar varfëria, papunësia dhe korrupsioni. Ndërtimi i këtyre dy fabrikave është vetëm një nga shumë projekte të tjera të cilat ne i kemi planifikuar dhe do t’i realizojmë shumë shpejtë”, ka thënë Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu: Duhet një politikë dhe një qasje të re me Shqipërinë për bashkëpunimin e shqiptarëve në rajon

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu po kërkon hartimin e një politike të re për bashkëpunimin ...