Bekim Haxhiu e akuzon përsëri ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitinë, për keq menaxhim të pandemisë

Bekim Haxhiu: Ish-policit Dejan Pantiq iu caktua masa arrest shtëpiak. Azem Kurtajt pjesëtar i FSK-së një muaj burg

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu  ka  shkruar lidhur me vendimin e gjykatës për t’ia caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh pjesëtarit të FSK-së, Azem Kurtaj, për të cilin pretendohet  se i plagosi dy të rinj serbë të në Shtërpcë. Ai e krahasoi këtë vendim me vendimin për lirimin në arrest shtëpiak të Dejan Pantiq, ish-policit serb të Policisë së Kosovës, i dyshuar për sulm terrorist ndaj institucioneve të vendit. Ish-policit, Dejan Pantiq iu caktua masa arrest shtëpiak. Azem Kurtajt, pjesëtar i FSK-së, i cili  akuzohet se plagosi dy qytetarë serbë, i caktohet masa e arrestit me burg. Krejt kjo për  barazi dhe drejtësi, ka shkruar  Bekim Haxhiu në një postim të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit për një armëpushim të menjëhershëm 6-javor

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit palestinez të …