Bashkësia Islame e Kosovës vendos rregulla për të hyrë në xhami pas rritjes drastike të numrit të infektuarve

BIK: Dita e parë e Kurban Bajramit është me 1 shtator, ditë e premte dhe nuk do të këtë ndryshime

Është përfolur se dita e festës së Kurban Bajramit do të shtyhet për një datë tjetër meqenëse e premtja ose siç njihet me fenë islame e xhuma është vetë ditë e madhe dhe sipas informatave që u përfolën nuk do të duhej të ishin dy festa në të njëjtën ditë , një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Kurban Bajrami do të jetë të premten me 1 shtator. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i BIK-ut për portalin arbresh.info, Ahmet Sadriu.

“Dita e parë e Kurban Bajramit është dita e premte dhe nuk lëvizë”, ka thënë ai duke treguar edhe kohën e faljes së namazit. Namazi i Bajramit falet në orën 06:37”, thekson Sadriu.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …