Fillimi / Lajmet / Bilall Sherifi thotë se platforma për dialogun me Serbinë pritet që javën e ardhshme të procedohet në Kuvend
Sherifi: Nisma nuk është kundër zgjerimit të qeverisjes me të gjithë ata që janë të interesuar të kontribuojnë

Bilall Sherifi thotë se platforma për dialogun me Serbinë pritet që javën e ardhshme të procedohet në Kuvend

Shefi i grupit parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Bilall Sherifi, thotë se platforma për dialogun pritet që javën e ardhshme të shkojë në Kuvend për debat. Ai thotë se së bashku me mazhorancën dhe PSD-në do ta harmonizojnë këtë platformë. Ai ka folur edhe për kërkesën e opozitës që në këtë platformë kryetarit Thaçi të mos i lejohet të flas me Serbinë. Nuk mund të hyjmë në një përplasje të tillë të panevojshme, sepse platforma do të sanksionoj kërkesat e platformës që do t’i ketë në procesin e ardhshëm të dialogut, dhe platforma nuk mund të merret me atë se kush çka ka të drejt të flas apo jo, por që Kosova do të angazhohet në dialogun e ardhshëm ka thënë ndë të tjera ai.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti: Qeveria e Kosovës do ta mbështesë Telekomin, këtë ndërmarrje me interes strategjik për vendin

Hoti: Qeveria e Kosovës do ta mbështesë Telekomin, këtë ndërmarrje me interes strategjik për vendin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hot ka mbajtur një takim virtual me anëtarët e Bordit të ...