MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Bombën në palestrën sportive në Zubin Potok e kanë hedhur serbët
Bombën në palestrën sportive në Zubin Potok e kanë hedhur serbët

Bombën në palestrën sportive në Zubin Potok e kanë hedhur serbët

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vërtetuar se bombën në palestrën sportive në Zubin Potok, në orët e para të mëngjesit të së dielës, e kanë hedhur serbët. Ai, megjithatë, i ka porositur ata që e hodhën bombën se do të luftojë edhe për ta dhe familjet e tyre. “Përgjigjja ime këtyre serbëve tanë, të cilët në këtë mënyrë dëshirojmë të më presin, është se do të luftoj edhe për ju dhe familjet tuaja, që të jetoni në tokat tuaja dhe të jeni të lumtur dhe më të kënaqur se sot, ka thënë Vuçiq gjatë fjalimit të tij në një tubim parazgjedhor të Partisë Progresiste Serbe, në Zubin Potok. Ai ka shtuar se lidhur me këtë çështje nuk do ta thotë më asnjë fjalë. Gjatë ditës, zëvendës-drejtori rajonal i Policisë së Kosovës për pjesën veriore, Besim Hoti, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se në orët e hershme të mëngjesit, ishte hedhur një bombë dore në oborrin e palestrës së re sportive në Zubin Potok, ku parashihej që Vuciq të mbajë një fjalim.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për disa çështjet aktuale ...