KEK
Fillimi / Lajmet / Boris Johnson: Përballja e Mbretëria e Bashkuar me një valë të dytë të virusit korona është e pashmangshme
Boris Johnson

Boris Johnson: Përballja e Mbretëria e Bashkuar me një valë të dytë të virusit korona është e pashmangshme

Kryeministri britanik, Boris Johnson, tha se qeveria mund të zbatojë masa të reja kufizuese pasi Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një valë të dytë “të pashmangshme” të COVID-19. Autoritetet britanike raportuan të premten se kabineti qeveritar po e shqyrtonte mundësinë e një bllokimi të dytë mbarëkombëtar duke marrë parasysh rritjen e rasteve të reja. Sipas kryeministrit kjo rritje e rasteve erdhi si pasojë e valës së dytë e cila ishte pandalshme. “Ne po e shohim një valë të dytë, e cila kam frikë se do të jetë e pashmangshme”, u shpreh Johnson. I pyetur nëse vendi duhej të përgatitej për një bllokim të ri mbarëkombëtar ai u përgjigj se nuk e dëshiron një gjë të tillë.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...