KEK
Fillimi / Lajmet / Musliu: Të bëhen publik emrat e policëve të arrestuar dhe kontratat e tyre me Policinë të shkëputen menjëherë
Ganimete Musliu: Aftësia e vetme e Albin Kurtit është baltosja e të gjithëve

Musliu: Të bëhen publik emrat e policëve të arrestuar dhe kontratat e tyre me Policinë të shkëputen menjëherë

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Dardanës. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Musliu thotë se këtë aksion duhet ta mbështesin edhe nga opozita. Mes tjerash Musliu kërkon që edhe emrat e pjesëtarëve të Policisë që janë arrestuar nga gjatë aksionit të bëhen publik me emër e mbiemër. “Bandat kriminale nuk duhet të mbrohen e amnistohen. Bëjeni sa më shpejt publike identitetin e plotë të tyre dhe kontratat e tyre me Policinë të shkëputen menjëherë. Soji i tyre s’ka vend në Policinë e Kosovës”, ka shkruar Musliu.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...