Çarten dhe egërsohen marrëzisht militantë e Sali Berishës, të cilët gjatë protestës kanë sulmuar brutalisht edhe gazetarë

Çarten dhe egërsohen marrëzisht militantë e Sali Berishës, të cilët gjatë protestës kanë sulmuar brutalisht edhe gazetarë

Çarten dhe egërsohen marrëzisht militantë e Sali Berishës, të cilët gjatë protestës kanë sulmuar brutalisht  edhe gazetarë. Mungesa mbështetjes edhe nga militantët e tyre, në një numër gjithnjë në rënie.  ka bërë që dhuna e ture brutale dhe e egërsuar  të orientohet  në drejtim të gazetarëve dhe kameramanëve. Protestuesit para Bashkisë Tiranë kanë hedhur bombë molotov në drejtim të gazetarëve gjatë tubimit. Hedhja e bombës molotov në drejtim të  gazetarëve ka shkaktuar momente paniku. Vetëm reagimi i shpejtë i tyre ka bërë që të shpëtojnë pa u dëmtuar, pasi situata ishte vërtet kritike.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …