Fillimi / Lajmet / Dega e Vetëvendosjes, në Prishtinë ka reaguar pasi që KQZ-ja ka njoftuar se tre kandidatë të saj nuk do të certifikohen
Vetëvendosja nuk ka marrë pjesë në “tryezën për dialogun politik”, organizuar nga BRPG

Dega e Vetëvendosjes, në Prishtinë ka reaguar pasi që KQZ-ja ka njoftuar se tre kandidatë të saj nuk do të certifikohen

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje, në Prishtinë, ka reaguar pasi që KQZ-ja ka njoftuar se tre kandidatë të kësaj partie për asamble komunale në Prishtinës nuk do të certifikohen për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Përmes një njoftimi për medie, LV-ja e ka vlerësuar si të padrejte vendimin e KQZ-së. Megjithatë, kjo parti ka bërë me dije se Egzon Azemi, Leonora Shabani dhe Sokol Berisha, të cilët nuk janë certifikua, do të zëvendësohen me emra të tjerë. Janë evidentuar edhe emra të tjerë, të cilët nuk i ka certifikura KQZ-ja për zgjedhjet vendore të tetorit, që pritet të mbahen në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...