Opozita

Deputetëve të opozitës që u arrestuan dje në Kuvendin e Kosovës, u është caktuar masa e arrestit 48 orë

Deputetëve të opozitës, të cilët dje policia i arrestoi në Kuvendin e Kosovës, u është caktuar masa e arrestit prej 48 orëve. Pal Lekaj, Besa Baftiu, Donika Kadaj-Bujupi, Shqipe Pantina, Fisnik Ismaili, Enver Hoti, Teuta Haxhiu, Mytaher Haskuka dhe Rexhep Selimi u arrestuan nga Policia e Kosovës pasi dyshohen për veprat “mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar gaz lotsjellës dhe “pengim i personave zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare”. Masën e arrestit ndaj deputetëve e konfirmoi Tinka Kurti, zëdhënëse e Vetëvendosjes. Ndërkohë, Policia po pret që të arrestojë edhe Albulena Haxhiun në QKUK, ku ajo po trajtohet pas lëndimit që pësoi gjatë përleshjeve me sigurimin e Kuvendit.

Kontrolloni gjithashtu

Përfaqësuesit e Qeverisë, BQK-së dhe të Trustit takohen sot për të diskutuar zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbjen

Sot, në Prishtinë pritet të mbahen protesta për lejimin e tërheqjes së një përqindjeje të mjeteve të Trustit pensional

Sot, në orën 12.00 në Prishtinë pritet të mbahen protesta  për lejimin e tërheqjes së …