MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Deputeti Besnik Bislimi e fajëson qeverinë për rritjen e korrupsionit në vend dhe pengesat në rrugët integruese
Besnik Bislimi: Me LDK-në u dakorduam që Qeveria në ardhje si prioritet kryesor duhet ta ketë çkapjen e shtetit

Deputeti Besnik Bislimi e fajëson qeverinë për rritjen e korrupsionit në vend dhe pengesat në rrugët integruese

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, përmes një konferencë për media ka folur për prezencën sistemike të korrupsionit në procesin e prokurorimit Publik. Ai ka fajësuar qeverinë për rritjen e korrupsionit në vend dhe pengesat që po i shkakton vendin në rrugët drejtë BE-së. “Prezenca e korrupsionit janë shëndërruar në pengesa në procese integruese të Kosovës drejtë BE-së përfshitë këtu edhe liberalizimin e vizave”. “Prezenca e korrupsionit është e lidhur ngushtë me kapjen e shtetit”. “Përmes koalicionit PAN kapja e shtetit është kompletuar”, ka theksuar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...