driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj: Jemi unik për demarkacionin
Selmanaj: Manastiri i Deçanit po bën politikë të gabueshme duke dalë kundër interesit të vet dhe të komunës

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj: Jemi unik për demarkacionin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj është pro ratifikimit të demarkacionit. Në një prononcim për lajmi.net, Selmanaj ka bërë të ditur se nuk ka ndryshuar qëndrim pasi kërkesa e tij që raporti i Shpejtim Bulliqit të përfshihet brenda projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi, është përmbushur. “Tani ne jemi në konsultime si Grup dhe do të jemi unik në qëndrime. Qëndrimi është im është njëjti”, ka shtuar Selmanaj. Seanca për demarkacionin pritet të fillojë sot në orën 16:00. Koalicioni qeverisës ka deklaruar se i ka të gjitha votat për ratifikimin e marrëveshjes.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t'i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t’i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të mbajtur seancat e lëna në gjysmë, ...