Deputeti Raif Qela, ka bërë të ditur se ai dhe tre deputetë të PDK-së nuk do ta votojnë demarkacionin

Deputeti Raif Qela, ka bërë të ditur se ai dhe tre deputetë të PDK-së nuk do ta votojnë demarkacionin

Deputeti i Lëvizjes për Bashkim në koalicion me PDK-në Raif Qela, ka bërë të ditur se ai dhe tre deputetë të tjerë nuk do ta votojnë demarkacionin. Ai ka treguar që në takimin me ambasadorin, Greg Delawie, ai u ka bërë të qartë qëndrimin amerikan për demarkacionin, dhe e ka konsideruar si çështje të veçantë për Kosovën. Delawie na tha që të votohet demarkacioni, gjithashtu tha se është e udhës që ne patjetër ta votojmë atë, por pa imponime”, tha Qela. Deputetët, që nuk do ta votojnë demarkacionin janë Raif Qela, Nait Hasani, Labionotë Demi dhe Shaip Muja.

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Fried: Uashingtoni ka të drejtë të zemërohet me qeverinë-Kurti, pasi kjo është thyerja më e madhe në raportet e saj me Kosovën

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Fried, thotë se situata e krijuar në veri të …