kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu thotë se edhe LDK mund t’i mbështesë në protestat kundër qeverisë që do t’i organizojë Vetëvendosje
Haxhiu: Entuziazmi i mërgatës tonë është pasqyra e qartë që fitorja e Vetëvendosjes do të jetë pashmangshme

Albulena Haxhiu thotë se edhe LDK mund t’i mbështesë në protestat kundër qeverisë që do t’i organizojë Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se ngritja e mocionit të mosbesimit nuk është forma e vetme për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, prandaj deputetët e kësaj partie po planifikojnë që përmes protestave masive të qytetarëve ta rrezojnë këtë qeveri. Kështu ka deklaruar deputetja Albulena Haxhiu, e cila nuk e ka përjashtuar mundësinë që edhe LDK-ja të jetë pjesë e këtyre protestave. “Ne kemi shprehur interes që të kemi organizime të përbashkëta edhe me LDK-në sa i përket kësaj faze të dytë, të cilën e kemi nisur me tubime me qytetarë, mirëpo ata njëherë nuk i janë bashkuar kësaj, ne jemi subjekt politik që i bëjmë veprimet siç i shohim të rëndësishme. Kjo në asnjë mënyrë nuk përjashton që edhe ata do të mundë të bashkoheshin në tubime kudo në komunat që i kemi”, ka theksuar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...