tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Dhjetëra persona u lënduan si pasojë e intervenimit të Policisë ndaj protestuesve në fshatin Biti e Poshtme të Shtërpcës

Dhjetëra persona u lënduan si pasojë e intervenimit të Policisë ndaj protestuesve në fshatin Biti e Poshtme të Shtërpcës

Dhjetëra protestues  kanë marrë lëndime, në mesin e tyre edhe fëmijë, si pasojë e intervenimit të Policisë kundër protestuesve në fshatin Biti e Poshtme të Shtërpcës. Nga qendra e mjekësisë familjare në Brod kanë konfirmuar se 20 persona kanë pranuar fillimisht trajtim mjekësor e pastaj janë dërguar në Spitalin e Shtërpcës. Protestën në kundërshtim të ndërtimit të hidrocentralit, banorët e kësaj zone e kanë vazhduar edhe sot kur pritej që të kishte punime, ndërsa aty kanë dalë edhe njësite speciale të policisë së Kosovës, por ende nuk kanë dhenë një  informatë zyrtare për opinion.

Kontrolloni gjithashtu

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje mban sot mbledhje për të diskutuar rreth përgatitjeve për seancën konstituive

Vetëvendosja, urdhër kryetarit Thaçi: Mos kërko emra për kryeministër të ri, por bëhu gati për datën e zgjedhjeve!

Duke paraqitur qëndrimin e saj për gjendjen e krijuar në vend dhe duke ju përgjigjur ...