MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / PZAP ka hedhur ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve
​PZAP

PZAP ka hedhur ankesat e PDK-së, LDK-së dhe Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se janë hedhur si të palejuara ankesat e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit Nisma-AKR-PD, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve. “Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – në seancën e mbajtur sot , ka shqyrtuar ankesat  e paraqitur nga subjekti politik PDK, LDK dhe koalicioni NISMA-AKR-PD, të cilat kanë kërkuar që të urdhërohet KQZ-ja, që të bëjë rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve në të gjitha vendvotimet e Republikës së Kosovës dhe ka marrë vendim për të hedhur si të palejuara ankesat e larte theksuara”, thuhet në njoftimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Kontrolloni gjithashtu

Dënohet sulmi me vezë ndaj zëvendës-kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për shkak të paralajmëriti të heqjes së taksës

Dënohet sulmi me vezë ndaj zëvendës-kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për shkak të paralajmëriti të heqjes së taksës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar ndaj sulmit me vezë që u ...