MIT KS
Fillimi / Lajmet / Donald Trump vazhdon ta akuzojë Kinën për përhapjen e COVID-19 që shkaktojë vdekje masive në botë
Donald Trump vazhdon ta akuzojë Kinën për përhapjen e COVID-19 që shkaktojë vdekje masive në botë

Donald Trump vazhdon ta akuzojë Kinën për përhapjen e COVID-19 që shkaktojë vdekje masive në botë

Kryetari i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka vijuar akuzat e tij ndaj Kinës për menaxhimin e Covid-19. Përmes një postimi ai thotë se Kina akuzohet për përhapjen e virusit dhe e gjitha kjo ishte nga paaftësia e saj dhe asgjë tjetër gjë që shkaktoi këto vdekje masive në të gjithë botën. Përveç Kinës, Trump ka akuzuar më parë edhe Organizatën Botërore të Shëndetit si përgjegjëse për keqmenaxhimin e pandemisë duke thënë se mund t’i heqë fondet. Uashingtoni pretendon të ketë prova se virusi ka origjinën në një laborator bioteknologjik në Wuhan të Kinës, megjithëse agjencitë e inteligjencës amerikane kanë deklaruar se nuk ka prova se Covid-19 u krijua nga njeriu.

Kontrolloni gjithashtu

R. Haradinaj: Qeveria e re, e cila pritet të votohet nesër në Kuvend, do ta përshpejtojë shpëtimin ekonomik të vendit

R. Haradinaj: Qeveria e re, e cila pritet të votohet nesër në Kuvend, do ta përshpejtojë shpëtimin ekonomik të vendit

Kryetari Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se qeveria e re, e ...